"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także i na wieki" rekolekcje z udziałem o. Johna Bashobory, które odbyły się w dniach 5-7 XI 2010 w Koszalinie.  
pliki mp3


za pozytywnego.pl


I dzień rekolekcji - PIĄTEK

Rozpoczęliśmy pierwszy dzień rekolekcji z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Piątek to czas spotkania z Jezusem obecnym w Eucharystii, Słowie Bożym i homilii głoszonej przez o. Johna Bashoborę. W trakcie Eucharystii rekolekcjonista poruszył najistotniejsze aspekty charakteryzujące postawę katolika, który idzie w świat i tam gdzie jest mówi o Bogu. Po zakończeniu I dnia rekolekcji poniżej z radością zamieszczamy galerię zdjęć i zapis piątkowych konferencji w formacie mp3. (Kolejne dni będziemy publikować podobnie).

GALERIA ZDJĘĆ Z PIĄTKU
Konferencja(mp3) - piątek


II dzień rekolekcji - SOBOTA - blok poranny
Uczestnicy rekolekcji rozpoczęli dzień od wspólnej modlitwy uwielbienia.  W dniu dzisiejszym Eucharystię, która odbędzie się o godzinie 11.00 celebrować będzie bp. Edward Dajczak.  Musimy doprowadzić młodych, aby słuchali muzyki, która mówi o Jezusie zachęcał podczas dzisiejszej konferencji o.John Bashobora.  Rekolekcjonista podkreślił również, że kapłani nie powinni bać się, że świeccy ich zastąpią, bo kiedy pracujemy razem tworzymy Jedno Ciało w Chrystusie. Dziś zaproszenie dla Ciebie: Psalmy 35 i 91 jako doskonała ochrona przed atakami złego ducha. Jak mówił dziś uczestnikom o. Bashobora: Po tej modlitwie człowiek nie wraca już taki sam.

Konferencja poranna (mp3)
Homilia - Eucharystia (mp3)
GALERIA ZDJĘĆ Z SOBOTY cz I
GALERIA ZDJĘĆ Z SOBOTY cz II


II dzień rekolekcji SOBOTA - blok popołudniowy

Druga część sobotniego spotkania rozpoczęła się od Koronki do Bożego Miłosierdzia. Podczas bloku popołudniowego zaplanowano konferencję o. Johna Bashobory, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz uwielbienie.Wierni zgromadzeni w hali sportowej Koszalińskiego "Ekonomika" doświadczają bardzo szczególnie obecności i działania Pana Boga. Przez całe rekolekcje trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu.W naszych modlitwach zanosimy do Jezusa wszystkich tych, którzy prosili nas o modlitwę, a przede wszystkim osoby otrzymujące na co dzień SMS z NIEBA.


Konferencja popołudniowa cz I (mp3)
Konferencja popołudniowa cz II (mp3)
Galeria zdjęć - ADORACJAIII dzień rekolekcji NIEDZIELA - blok poranny
III dzień rekolekcji wszyscy uczestnicy rozpoczęli od wspólnej modlitwy uwielbienia. Radosny śpiew, wzniesione ręce i gesty towarzyszyły zgromadzonym.
Podczas porannej konferencji o. Johna mieliśmy możliwość namacalnego doświadczenia wartości i potrzeby przetrwania tradycyjnego modelu rodziny. Model ten nie wynika z ludzkiego pomysłu, ale jest oparty o prawo naturalne i porządek stworzenia. Po stworzeniu pierwszego człowieka, gdy jeszcze nie było kobiety, dzieło stworzenia nie było kompletne. Dopiero gdy u jego boku pojawiła się Ewa, a z ich miłości pobłogosławionej przez Boga urodziły się dzieci, dzieło stworzenia zostało wypełnione.
Wskazując na aspekt ojcostwa rekolekcjonista podkreślił istotę obecności drugiego człowieka, a przede wszystkim matki i ojca. Odnosząc poszczególne postaci rodziny (ojciec, matka, dzieci) do trzech Osób Trójcy Św. wskazał konieczność funkcjonowania rodziny kompletnej, trwającej w nieustannej łączności. Równocześnie jest to związek wyjątkowy, w którym - w ramach intymnej relacji najbliższej rodziny - nie ma miejsca na kolejną kobietę lub mężczyznę, ponieważ to rozbija istniejącą już relację. Taka rodzina stanowi naturalne środowisko rozwoju człowieka, także do realizacji poszczególnych powołań życiowych jej członków. Ponieważ wszyscy jesteśmy w Kościele Katolickim (a więc powszechnym), naszym szczególnym powołaniem jest powołanie do apostolstwa, do dzielenia się z innymi naszą relacją z Bogiem. Nie możemy ograniczać tego powołania do obecności na niedzielnej Mszy, ale całym sobą głosić Boga innym. Jako dzieci Boże, w których płynie królewska Krew Chrystusa mamy Jego powołanie i namaszczenie, a także umocnienie - choćby w Sakramentach, Słowie Bożym i modlitwie - aby przezwyciężać przeszkody stawiane nam przez Złego.

Homilia niedzielna (mp3)
Konferencja poranna (mp3)
Wielbić Imię Pana dziś chcę (VIDEO)
GALERIA ZDJĘĆ - NIEDZIELA - BLOK PORANNY