Aero2 a modemy uznawane dotąd za niezgodne. Lista zgodnych modemów ?

Sent: Wednesday, June 03, 2015 1:38 PM To: AERO2 BOK

Dzień dobry
Tak się złożyło że jestem w posiadaniu modemu który loguje siędo Aero2 przez roaning z Plusa w paśmie 2100 Mhz. Niestety prawdopodobnie nie jest zgodny ze standardami Aero2 - choć ja nie wiem jakiej jest kategorii. Czy używanie tego modemu spotka sięto od Was z jakimis konsekwencjami. biorac pod uwage że do końca BDI zostało 1,5 roku, nie chce kupowac innego modemu.

Model: option icon 225 - prawda jest taka że w internecie są wystawiane jako zgodne z Aero2

pozdrowienia

Odpowiedź: Biuro Obsługi Klienta Aero2 Sp. z o.o.

Sz. P.

w celu poprawienia dostępności Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI), Operator – Aero2 postanowił o testowym zdjęciu przewidzianego w Regulaminie ograniczenia do technologii 3G i umożliwił Abonentom korzystanie, w przypadku niedostępności technologii 3G w danym czasie i miejscu z technologii 2G.

BDI świadczony jest z wykorzystaniem technologii WCDMA (3G) w paśmie częstotliwości 900 MHz i 2100 MHz, a także w technologii 2G w paśmie 900 MHz i 1800 MHz.

Poprzez odpowiednie skonfigurowanie swojego urządzenia końcowego i ograniczenie łączności wyłącznie do technologii 3G (900 MHz i 2100 MHz) Korzystający nawiązuje sesje transmisji danych wyłącznie w zasięgu technologii 3G, zgodnie z ograniczeniem przewidzianym w Regulaminie.

Proszę o dokładne sprawdzenie specyfikacji technicznej urządzenia w zakresie zgodności w/w parametrów oraz konfigurację połączenia wg. instrukcji dostępnej na stronie http://aero2.pl/Bezplatny-Internet/Dla-uzytkownikow/Instrukcja

Urządzenie wraz z kartą SIM Aero 2 najlepiej sprawdzić w docelowej lokalizacji, ponieważ parametry usługi mobilnej są różne w różnych lokalizacjach.

Z poważaniem

(...)

Biuro Obsługi Klienta

Aero2 Sp. z o.o.

stat4u

Biuro Obsługi Klienta pracuje w dni robocze od 8:00 do 17:30. Na wiadomości e-mail otrzymane po godzinie 17:00 lub w dniu wolnym od pracy odpowiadamy pierwszego dnia roboczego. Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji.