Boża Miłość jest dla Ciebie


    Coś jest nie tak z ludzkim życiem. Rzeczy nie są na takiej drodze na jakiej powinny być. Nie na tym świecie. Nie u naszych sąsiadów. Nie u nas samych.
    Nie jesteśmy tak uprzejmi, ofiarni czy kochający jak powinniśmy być. Bywamy egoistyczni, aroganccy czasem nawet okrutni. Używamy innych ludzi do naszych własnych celów. Dopasowujemy nasze zasady do naszego niskiego poziomu. Biblia ma na to określenie: to grzech.

Nie ma ucieczki

    Grzech jest częścią ludzkiej kondycji. Jest wszędzie wokół nas. Jest także wewnątrz nas. Jesteśmy grzesznikami. Każdy :(. Niektóre grzechy są wyraźne inne głęboko ukrywane przed świadomością.
    Zamiast Szczęścia i Miłości której pragniemy przez grzech i jego pulapki pogrążamy się w ciemności, śmierci, pustce i rozpaczy.

Miłość Boża

    Bóg nie zostawił nas, ponieważ jest Miłością. Kocha świat który stworzył. I kocha nas, polamanych poranionych przez grzech.
    Bóg kocha nas tak bardzo, że poslał swojego Jedynego Syna by stal się jednym z nas i ocalił nas.
    Jego Syn narodził się w wiosce Betlejem dwa tysiące lat temu. On stał się najważniejszą osobą w historii: Jezus z Nazaretu, Mesjasz, Chrystus.
    Jezus otworzył dla nas drogę do Prawdziwego Życia, na wieki.

Krzyż

    Dla Jezusa ziemska wędrówka zakończyła się śmiercią na krzyżu. On umarł za nas ponieważ Jego śmierć stanowila dla nas możliwość wyjścia z sytuacji grzechu do życia z Bogiem na zawsze. Pozwolił ukrzyżować siebie, przybić gwoździami swoje ręce i stopy, Bóg z milości do nas, którzy Mu to uczynili. Swoją śmiercią zaplacił za zło przez nas wyrządzone, za nasze grzechy.
    Po krzyżowej śmierci Jezus zmartwychwstał. Zmartwychwstanie pokazuje czeka każdego który się zwróci do Boga. Pewnego dnia dla każdego z nas Jezus powróci i ci którzy kochali Boga doświadczą ich własnego wspaniałego zmartwychwstania, zwycięstwa nad śmiercią, i wiecznego życia w Pełni Bożej Miłości.

Co wybierzesz?

    Bóg szanuje naszą wolność wyboru. On dał człowiekowi wolny wybor i jeśli ktoś wybiera oddzielenie od Boga, Bóg pozwoli mu na to.
    Pytanie jest: co mamy zrobić? Co wybrać?
    Wybrać chwilową złudę grzechu i oddzielenie? Życie pełne egoizmu, chciwości, złości? Życie ciemności, frustracji, nawet desperacji?
    Czy wybrać to czym powinniśmy być, co jest Prawdą o nas? Zanużenie w Bożej Miłości (także  pośród niesienia naszego wlasnego krzyża), doświadczanie Jego przebaczenia i uzdrowienia, i życie jak Bóg przewidział nasze życie stwarzając nas do szczęścia, które chce byśmy z Nim dzielili.
    Wybór by stać się tym, który idzie za Chrystusem: Chrześcijaninem - tym, Który spotkał osobiście Chrystusa, doświadczył Jego Miłości osobiście, dla którego Chrystus stał się Żywą Osobą, który doświadczył Bożej Milości skierowanej konkretnie do niego, kto zobaczył, że jest calkowicie i osobiście kochany przez Boga, ten patrzy na świat inaczej: widzi klamstwo grzechu który oferując złudy zabiera życie i przynosi śmierć tam gdzie miało być życie.
    Częścią bycia chrześcijaninem jest należenie do Kościoła. Jezus założył Kościół troszcząc się o nas aby wskazywał nam jak kształtować naszą drogę w życiu.     Jest to Kościół pełen naszych grzechów i nas grzeszników, ale jest też źródłem łaski i prawdziwego nauczania.
    By pomóc przetrwać Kościołowi Jezus wybral lidera: Apostoła Piotra. Uczynił Piotra Skałą na której zbudował swój Kościół, i od dwuch tysięcy lat Kościół jest prowadzony przez papieży, następców Piotra.
    Poczynając od pierwszych wieków założony przez Jezusa Kościół nazywany jest Kościolem Katolickim czyli Powszechnym. Katolicki znaczy powszechny. Kościół otrzymał imię "Powszechny" ponieważ był założony jako duchowy dom dla wszystkich ludzi, dla każdego.
    Jezus założył Kościół dla Ciebie, aby troszczyć się o Ciebie i o Twoje duchowe potrzeby, to jest ten Kościół który Jezus obiecal prowadzić i zachować od bram piekła do końca, do ostatnich dni.

Co robić dalej?

    Kiedy odczytałeś i przyjąłeś Boży dar nowego zycia przez Jezusa Chrystusa jest kilka rzeczy które powinieneś uczynić.
    Buduj swoją osobistą relację z Jezusem. Uświadamiaj sobie jak bardzo On Kocha Ciebie i co móglby chcieć byś wybierał w konkretnych sytuacjach. Spotykaj Go codziennie na modlitwie. Mów mu co jest w Twoim życiu, twoim sercu, czego sie obawiasz, co cię martwi, jakie masz pragnienia, czym się cieszycz. Dostrzegaj cale dobro które On Ci daje w życiu. także w krzyżu.
Zacznij odwiedzać twój lokalny Parafialny, lub Akademicki jeśli np. studiujesz Kościół Katolicki w Niedziele. Możesz chodzić częściej,w inne dni jeśli masz życzenie. Katolicka liturgia, uwielbienie Boga, jest bogata i piękna. Poznawaj bogactwo Kościoła, najpierw to co Kościół może dać Tobie, a z biegiem czasu jak Ty możesz go współtworzyć, ubogacać, być może pewnego dnia zapragniesz by podzielić się Bogiem którego spotkałeś z innymi, bliskimi, rodziną, znajomymi.Spotykaj i rozmawiaj z przedstawicielami Kościoła - poznaj go bliżej, uczyń Twoim Osobistym, bliskim Kościołem: Wspólnotą.
    Buduj i zespalaj Kościół Jezusa. Jeśli byłeś katolikiem wcześniej, być może pierwsze czego potrzebujesz to pojednać się z Bogiem. Jeśli jeszcze nie byleś katoloikiem, lokalny kościół pomoże Ci byś stał się częścią Kościoła. Skontaktuj się z twoim lokalnym Kościołem Katolickim abyś mógł się z nim bliżej związać, czerpać z jego bogactwa i samemu ubogacać go swoją osobą.
    Poznawaj bliżej, bardziej osobiście katolicką wiarę. Zacznij czytać Biblię i Katechizm Kościoła Katolickiego. Katechizm pozwlii Ci poznać bliżej podstawy wiary katolickiej i wiele innych rzeczy.
    Znajduj odpowiedzi na swoje pytania. Twój lokalny Kościół może okazać się bezcenny aby Ci w tym pomóc.
    Mów innym jak Bóg pobłogoslawił Twoje życie. Pozwól im poznać jak bardzo On ich kocha i chce także im błogosławić.